Moje skúsenosti

v krátkosti popíšem ako v praxi riešim niektoré zdravotné problémy

 

celiakia

Za tie roky čo sa venujem poradenstvu a liečiteľstvu som sa stretol s veľa ľuďmi čo mali problémy s trávením diagnostikované lekármi ako celiakia – gluténová enteropatia.
Šokovalo ma, že lekári ich budú celý život liečiť ale nikdy sa nevyliečia, lebo celiakia sa vraj vyliečiť nedá.
Biorezonančnou diagnostikou som zistil, že takmer u všetkých týchto ľudí sú v tráviacom trakte premnožené rôzne druhy plesní a prvokov – jednobunkových parazitov, ktorý poškodzujú sliznicu zažívacieho taktu a tým spôsobujú rôzne „neštandardné“ reakcie imunitného systému.
Skúšal som rôzne protiplesňové a protiprvokové kúry, niektoré sa osvedčili viac, niektoré menej. Tinktúra, alebo čaj z Ambrosia Peruviana - fungovala ale pomaly, palina ročná - výsledky boli, ale nič prevratné, kým som nesiahol do osvedčeného historického veterinárneho „arzenálu“. A stal sa malý zázrak – mnohí nevyliečiteľne chorí ľudia sa po dvojdňovej kúre proti prvokom mohli najesť potravím z lepkom bez akýchkoľvek problémov.
Úspešnosť a rýchlosť liečby závisí od toho nakoľko je poškodená črevná sliznica, ale aj ťažké poškodenia je možné regenerovať, iba to trvá dlhšie.
Na výrazné zlepšenie stavu takmer u všetkých ľudí z celiakiou stačilo aplikovať protiplesňovú a protiprvokovú kúru, niektorí potrebovali aj zlikvidovať veľké parazity – hlavne mrle a škrkavky.
Problém s prvokmi je ten, že sa bežne vyskytujú aj v pitnej vode a často prichádza k reinfekcii. Vtedy sa to dá riešiť inštaláciou UV filtra na pitnú vodu, ktrorý vodu úplne sterilizuje.
Potom sa stav zlepšuje aj ľuďom, ktorým sa ich problémy stále vracali...

 

únava

užívam DHEA, 100 mg denne, aby som vyskúšal čo vlastne robí. pri testoch mi vyšiel tento prípravok ako úplne najlepší pre ľudí čo sú pod dlhodobým stresom, majú vyčerpané nadobličky a chronickú únavu... po užívaní môžem povedať iba jediné : funguje... prejavuje sa to tak, že za posledné dva týždne som urobil veci, čo som odkladal aj vyše pol roka. mám chuť pracovať, tvoriť
teraz mi je jasné, prečo je tento prípravok v celej EÚ zakázaný
akurát užívanie je odlišné od toho čo som sa dočítal na webe - môže sa užívať iba 14 - 21 dní (to je individuálne) aby sa obnovila tvorba hormónov , ale nesmie sa užívať dlho, aby nadobličky tieto hormóny neprestali produkovať...
keď ma zaujímalo ako vlastne DHEA funguje uvidel som k tomu obraz - sprej na naštartovanie vybehaného motora ktorý nechce naskočiť...

 

suché oči

na diagnostike som mal dve pani, s rovnakým problémom - suché oko. obe už dlho používali umelé slzy, ale oči boli aj tak citlivé a pravidelne niekoľkokrát do roka sa objavovali zápaly spojiviek. dosť sa čudovali, keď som im odporučil úplne odlišnú liečbu - u jednej totiž boli problémy spôsobené premnoženými prvokmi, u druhej kvasinkami a plesňami. preto je dôležité riešiť príčinu, nie iba vonkajšie prejavy, kotré môžu byť rovnaké. u oboch sa problémy vyriešili v priebehu dvoch týždňov, oči sa skľudnili a už nemusia umelé slzy používať...

 

afty

zatiaľ asi najúčinnejší a najrýchlejšie pôsobiaci prípravok proti aftom - bactoral. je vhodný aj pre deti... https://bactoral.cz/
vhodný na akékoľvek zápaly v oblasti ústnej dutiny a slizníc
síce lugol zaberá tiež rýchlo, ale predsa len pomalšie ako bactoral a pre deti nie je vhodný, lebo aplikácia je značne bolestivá

 

úrazy

skúsenosť so soľným obkladom - spadol mi plech na palec na nohe, tesne za nechtové lôžko. palec fialový, opuchnutý, pulzujúca bolesť. na noc soľný obklad, ráno palec odpuchnutý, bez bolesti... po týždni na palci ani stopa... https://www.mahatma.sk/clanky/solne-obklady/. takže za mňa prvá voľby pri úrazoch je soľný obklad...

 

imunita

Sotva se venku trochu oteplilo a sluníčko začalo víc a víc hřát, začaly se děti dožadovat napuštění bazénu. Mamí, tatí je horko, chceme se už koupat.
Díky slunečnímu kolektoru je voda během dvou dnů vyhřátá a děti konečně zahajují koupací sezónu. I když má voda krásných 28°C a sluníčko hřeje, přesto děti osoplaví, kašlou a evidentně je znát, že přeci jen nachladly. Většinou nachlazení a příznaky hlásící se virózy řešíme colostrem, D3, omega 3, a vitamínem C.
Tentokrát jsem však na doporučení svého muže vyzkoušela Lugolův roztok. Kdysi patřil ke standardní výbavě každého praktického lékaře. Jód byl považován za univerzální lék a v medicíně se využívá více jak 200 let. Dnes je víceméně opomíjen.
Vyzkoušela jsem ho a byla velmi mile překvapena, jak rychle se zmírnily, spíše takřka zmizely příznaky počínajícího nachlazení. Žádné soplíky, žádný kašel, prostě zdravé děti.

A jak na to?
Večer před spaním natřete dětem plosky nohou a zádička, popřípadě hrudník lugolovým roztokem. Dočetla jsem se, že nejúčinnější je natírat ho do mřížky. Tento způsob se nám opravdu osvědčil.
Lugolův roztok používáme nejen při nachlazení, ale i při i lokálních zánětech kloubů, kyčlí, kolen, průdušek.

Všeobecně se má za to, že naše populace spíše trpí nedostatkem jódu. Jak jste na tom, můžete zjistit jednoduchým testem. Nejlépe na předloktí nanesete kapku lugolova roztoku a rozetřete. Při dostatku jódu v těle je skvrna viditelná i několik hodin, při jeho nedostatku mizí velmi rychle.
Více informací najdete zde: https://www.mahatma.sk/clanky/jod/
https://www.mahatma.sk/products/lugolov-roztok/

 

alergia

Nebudem teraz riešiť psychosomatickú stránku veci,ale iba čiste fyzickú. Viem, že alergíe sa dá zbaviť aj zmenou vnímania okolitého sveta - toto preprogramovanie sa dá urobiť autogénnym tréningom a pod., ale väčšina klientov verí skôr "hmotnému" riešeniu...

Rôznymi alergiami trpí stále viac ľudí – je to „daň“ za znečistené životné prostredie, nekvalitnú stravu, životný štýl a v neposlednej rade aj za poškodenie imunity očkovacími látkami.
Imunitný systém nefunguje ako má – na bežné látky reaguje prehnane ako na veľké ohrozenie – vyvolá silnú imunitnú reakciu. Takto pomýliť imunitný systém môže toxická záťaž, parazity, nedostatok niektorých vitamínov, minerálov a stopových prvkov.
Po biorezonančnej diagnostike, ktorou sa určí čo najviac zaťažuje imunitu, sa určí presný postup. Ten je individuálny, podľa nameraných záťaží.
Najčastejší postup je detoxikácia organizmu, podpora imunity slizníc , likvidácia prípadných parazitov a plesní.
Často na zlepšenie, niekedy až úplné vymiznutie alergických prejavov stačí detoxikačná kúra pri ktorej sa využíva jedno až dve balenia DetoxMaxu.

https://www.mahatma.sk/produkty/detox-max/

 

 

psychika

Nie je to iba odolnosťou voči stresu, ale pri súčastnom životnom štýle máme nedostatok niektorých veľmi dôležitých látok pre správne fungovanie CNS (centrálnej nervovej sústavy) a energetiky organizmu.

Medzi základné látky ovplyvňujúce psychiku a energetiku organizmu patria :

Serotonín – hovorí sa mu aj hormón dobrej nálady. Vylučuje sa pri športovaní, sexe, pohybe na slnku, v prírode. Jeho vylučovanie blokuje pobyt vo vnútri budov, umelé osvetlenie.

Melatonín – nazýva sa ja hormón spánku. Umožňuje kvalitnú regeneráciu tela, imunity aj mysle počas spánku. V tele sa metabolizuje zo serototonínu. V úplnej tme začne telo produkovať melatonín, preto je dôležité spať v tme a pred spaním nepozerať na televízor, monitor PC, či na displej tabletu, alebo mobilu.

Oxytocín - hovorí sa mu aj hormón lásky. „Opravuje“ energetiku, otvára srcdcovú čakru. Vytvára sa pri zaľúbenosti, pri milovaní, pri pôrode, kojení – pomáha vytvoriť hlboké spojenie s milovanou osobou.

Dopamín – prináša pocit uspokojenia, naplnenia.

Doplnenie prekurzorov, alebo samotných týchto látok ktoré v organizme chýbajú, sa dokáže organizmus navrátiť k plnohodnotnému fungovaniu energetiky aj psychiky, čo vedie k tomu, že si telo začne samo tieto látky vytvárať.

Telo si dokáže všetky tieto látky vytvoriť samo bez doplnenie preparátmi – jóga, šport, sex, meditácia, pobyt v prírode.
To však trvá niekedy dlho. V stave vyčerpanej energetiky a psychiky sa človeku moc nechce tieto činnosti prevádzať, preto je doplnenie chýbajúcich látok výrazným urýchlením zmeny k lepšiemu.

Znížená imunita, nervozita, podráždenosť, vyčerpanosť, stres, skúšky v škole, náročné obdobie v práci, alebo v živote, pocit že sa nič nedarí, citová prázdnota – toto všetko sú situácie a stavy kedy môže doplnenie týchto látok výrazne pomôcť.

Používam preparáty majúce vplyv na psychiku : extrakt koreňa kudzu, 5-HTP, melatonín, oxytocín, L-DOPA

 

bronchiálna astma

Bronchiálna astma je dosť rozšírený problém.

Po základnom vylúčení mechanických príčin ako prašné prostredie, dráždenie dymom sa zameriavam na biorezonančnú diagnostiku - zistenie záťaží na sliznici priedušiek a priedušníc.

V mnohých prípadoch sú to parazity, plesne, baktérie, vírusy – tieto záťaže sa riešia individuálne.

Spoločným postupom je podpora imunity slizníc, nácvik správneho dýchania a dýchacích cvičení, inhalačná terapia.

Vyvinul som inhalačný roztok, ktorý pomôže sliznici dýchacích ciest zbaviť sa všetkého čo spôsobuje prílišné dráždenie a tým uvoľní opuch v prieduškách a priedušniciach. Po aplikácii inhalačnej kúry – inhalácii tohto roztoku ultrazvukovým inhalátorom 1 x denne po dobu jedného mesiaca sa stav výrazne zlepšil mnohým klientov natoľko, že prestali potrebovať bronchodilatanciá predpísané lekárom, bez ktorých dovtedy nemohli fungovať.