Veľmi veľa fyzických problémov má svoj pôvod v psychike.

Nie je to iba odolnosťou voči stresu, ale pri súčastnom životnom štýle máme nedostatok niektorých veľmi dôležitých látok pre správne fungovanie CNS (centrálnej nervovej sústavy) a energetiky organizmu.

Medzi základné látky ovplyvňujúce psychiku a energetiku organizmu patria :

 

Serotonín – hovorí sa mu aj hormón dobrej nálady. Vylučuje sa pri športovaní, sexe, pohybe na slnku, v prírode. Jeho vylučovanie blokuje pobyt vo vnútri budov, umelé osvetlenie.

 

Melatonín – nazýva sa ja hormón spánku. Umožňuje kvalitnú regeneráciu tela, imunity aj mysle počas spánku. V tele sa metabolizuje zo serototonínu. V úplnej tme začne telo produkovať melatonín, preto je dôležité spať v tme  a pred spaním nepozerať televízor, monitor PC, či na displej tabletu, alebo mobilu.

 

Oxytocín - hovorí sa mu aj hormón lásky. „Opravuje“ energetiku, otvára srcdcovú čakru. Vytvára sa pri zaľúbenosti, pri milovaní, pôrode, kojení – pomáha vytvoriť hlboké spojenie s milovanou osobou.

 

Dopamín – prináša pocit uspokojenia, naplnenia.

 

Doplnenie prekurzorov, alebo samotných týchto látok ktoré v organizme chýbajú, sa dokáže organizmus navrátiť k plnohodnotnému fungovaniu energetiky aj psychiky, čo vedie k tomu, že si telo začne samo tieto látky vytvárať.

Telo si dokáže všetky tieto látky vytvoriť samo bez dolnenie preparátmi – jóga, šport, sex, meditácia, pobyt v prírode.

To však trvá niekedy pomerne dlho.  V stave vyčerpanej energetiky a psychiky sa človeku moc nechce tieto činnosti prevádzať, preto je doplnenie chýbajúcich látok výrazným urýchlením zmeny k lepšiemu.

 

Znížená imunita, nervozita, podráždenosť, vyčerpanosť, stres, skúšky v škole, náročné obdobie v práci, alebo v živote, pocit že sa nič nedarí, citová prázdnota – toto všetko sú situácie a stavy kedy môže doplnenie týchto látok výrazne pomôcť.

 

Používam preparáty majúce vplyv na psychiku : extrakt koreňa kudzu, 5-HTP, melatonín, oxytocín, L-DOPA