NEBEZPEČNÁ CANDIDA ALBICANS

Ak trpíte rôznymi príznakmi ako sú depresie, bolesti hlavy bez zjavnej príčiny, senná nádcha, akné, vaginálne výtoky, časté zápaly močových ciest, nadúvanie, chronická hnačka či zápcha, únava, výkyvy nálad, ste asi jedným z 25%ľudí s premnoženou candidouTáto kvasinka môže navyše spôsobovať aj rôzne alergické reakcie, bolesti v hrdle, afty, opakované ušné infekcie, zábudlivosť, výkyvy nálad, letargiu či menštruačné problémy.

Candida albicans je prírodná kvasinka alebo huba, ktorá by mala tvoriť 10-15 % normálnej črevnej flóry. Rovnováhu udržujú priateľské baktérie v črevnom trakte (napr. acidophilus a bifidobaktérie), ktoré držia candidu pod kontrolou. Ak jej ľudské telo poskytne potravu, ktorú má rada (predovšetkým cukor a škroby), a dostatočný priestor k rastu (napr. po potlačení užitočných baktérií antibiotickou liečbou), bude sa rozmnožovať a bujnieť. Najprv v tráviacom trakte a priľahlom močopohlavnom systéme, postupne sa môže krvou rozšíriť do celého organizmu.

V črevách je okolo 200 rôznych druhov užitočných baktérií. Ich úlohou je pomáhať pri rozpadu, spracovaní a doprave živín. Akonáhle sú živiny vo forme, s ktorou môže telo narábať, absorbujú sa potom črevnou stenou do krvného obehu a lymfatického systému. Tomuto procesu pomáhajú klky na črevnej stene. Tieto klky sú výčnelky zo steny do dutiny čreva; ich úlohou je zväčšiť rozsah povrchu pre absorpciu živín.

Pri premnožení kvasiniek v črevách môžu vznikať na črevnej stene lepkavé ložiská tvorené kvasinkami, mŕtvymi baktériami, odpadovými produktmi iných mikroorganizmov, hlienom, lepkom a podobne. Tým sa postupne redukuje absorpčná črevná výstelka a množstvo vstrebávaných živín sa veľmi znižuje. To znamená, že diéta dodržiavaná človekom, ktorý má v čreve premnoženú Candidu, môže byť ľubovoľne prísna a kvalitná, aj tak sa živiny nedostanú tam, kam majú.

Candida rastie obyčajne ako forma podobná kvasinkám, ale v podmienkach prebujnenia si vypestuje vlákna (mycelia – podhubie), ktoré sa pevne zapúšťajú do črevnej steny a prerážajú do nej dierky, ktorými sa dostávajú do krvi látky vylučované kvasinkami. Tieto látky sú rakovinotvorné a toxické.

Existujú dokonca hypotézy, že degeneratívne ochorenia ako napr. roztrúsená skleróza, reumatická artritída, schizofrénia, mukopolysacharidová choroba, mozgová obrna a rakovina vznikajú preto, že sa do krvi dostanú toxíny v dôsledku metabolickej činnosti kvasiniek a ďalších premnožených patogénnych mikroorganizmov.

Prederavenou črevnou stenou sa ďalej do krvného obehu dostávajú veľké molekuly nedostatočne natrávených cukrov, bielkovín, tukov a chemických látok z potravy, ktoré v tele spôsobujú alergické reakcie.


ZDROJ: doktorka.cz

Vic informácií o vysokoúčinnom antimykotiku na biologickej báze TU