Voda = život a zdravie

Je fakt, že ľudské telo obsahuje 70% vody a mozog jej obsahuje až 80%.

Ak pripustíme možnosť ovplyvniť vodu myšlienkou, tak potom je určite vhodné pôsobiť aj na vodu v nás.

Stárnutím sa obsah vody v tele znižuje. Preto je dôležité piť veľa čistej živej vody, venujme venovať vode v sebe láskavú pozornosť aby sme si zachovali mladosť a zdravie.

 

Kryštály vody – Masaru Emoto

Masaru Emoto sa narodil v Jokohame v júli 1943. Je absolventom Univerzity v Yokohame oddelenia humanitných a prírodných vied so zameraním na medzinárodné vzťahy. V roku 1986 založil VSH Corporation v Tokiu. V októbri 1992 získal od Open International University certifikát doktora alternatívnej medicíny. V USA sa následne začal zaoberať konceptom mikro klastra vody a technológiou magnetickej rezonancie.Tak začal objavovať tajomstvá vody.

Pustil sa do rozsiahleho výskumu vody po celej planéte, nie ako vedecký pracovník, ale skôr ako originálny mysliteľ. Neskôr si uvedomil, že skutočnú podstatu nám ukazujú kryštály zmrznutej vody. Pokračuje v týchto experimentoch a napísal niekoľko kníh. Je ženatý s Kazuko Emoto, ktorá zdieľa jeho vášeň a vedie vydavateľstvo Kyoikusha, ktoré je súčasťou jeho spoločnosti. Majú tri deti.

Pán Emoto zozbieral vzorky vody z celého sveta, pomaly ich zmrazil a potom ich fotografoval pomocou mikroskopu s tmavým poľom. Pretože každý vodný kryštál je jedinečný, bolo zhotovených približne 90 fotografií z rovnakého vodného zdroja, a vybraná bola fotografia kryštálu vody, ktorý reprezentoval väčšinu.

Nižšie sú zobrazené kryštály vody z rôznych zdrojov. Všeobecne platí, že čisté zdravé vody, tvoria krásne geometrické kryštály, zatiaľ čo znečistená voda je príliš kalná, aby vôbec tvorila nejaké kryštály.

 

Yusui Horský prameň, Japonsko

 

 

Fontána v Lourdes, Francúzsko

 

 

Mt Cook Glacier, Nový Zéland

 

Rieka Yodo, Japonsko

Nasledujú fotografie kryštálov vody vystavenej rôznym druhom hudby. Destilovaná voda bola umiestnená vo fľaši medzi dvoma reproduktormi a určitá hudba hrala po dobu jednej hodiny. Potom bola voda zmrazená a kryštály odfotografované.

 

Bach: Air pre G String

 

 

Ľudový tanec Kawachi

 

 

Hudba pre liečenie

 

Heavy Metal

Emoto sa rozhodol zistiť, ako sa myšlienky a slová podieľajú na formovaní kryštálov destilovanej vody. Papier s napísanými slovami bol nalepený na sklenenú fľašu cez noc.

‘Ďakujeme’ 

 


‘Láska a porozumenie’ 

 

 

‘Je mi z teba zle, zabijem ťa’

Všimnite si, že fotografia z vody, na ktorú pôsobili negatívne slová ‘Je mi z teba zle, zabijem ťa’, sa podobá obrazu znečistenej vody.

Teraz sa pozrieme na vplyv myšlienok a zámeru na vplyv na vodu.

Vľavo dole je obraz veľmi znečistenej a toxickej vody z priehrady Fujiwara. Vpravo dole je obraz tej istej vody po tom, čo nad ňou vykonával modlitbu, po dobu jednej hodiny, budhistický mních (ctihodný Kato Hóki, hlavný kňaz chrámu Jyuhouin). Modlitba, to je zvuk spojený s úmyslom a zdá sa, že má mimoriadnu schopnosť obnoviť vodu späť do svojej prirodzenej, ​​harmonickej, geometrickej symetrie.


Znečistená voda z priehrady Fujiwara, Japonsko

Voda z priehrady po budhistickej modlitbe

Čo to všetko znamená?

Náš zámer, slová, myšlienky a hudba majú silný pozitívny alebo deštruktívny účinok na molekulárnu štruktúru vody.

Pretože telo človeka obsahuje 70% vody, v konečnom dôsledku to znamená, že to, čo si myslíme, vytvára našu realitu a to nielen citovo, ale fyzicky.

Vzhľadom k tomu, že 70% povrchu planéty pokrýva voda, tieto experimenty majú ďalekosiahle dôsledky pre životné prostredie – Mohlo by to znamenať, že by sme mohli myšlienkami očistiť znečistené (prostredie)?

Počas Emotovej práce boli tieto experimenty v Japonsku skutočne vykonané. Tristo ľudí bolo zvyčajne vedených niekym, kto bol zbehlý v meditáciách ( napríklad budhistický mních). Títo sa zišli okolo znečisteného potoka a zamerali sa na očistenie vody a pohodu asi na jednu hodinu. Podľa očitých svedkov sa voda stala viditeľne čistejšia približne 15 minút po meditácii.